Презентація,
що пройшла в Купертіно 7 вересня, стала однією з найдовших в історії
подібних заходів. Однак на те були вагомі причини, адже новинки
представили практично у всіх лінійках продукції Apple. Смарт-годинники,
навушники, телефони ... давайте розберемося з цим по-порядку і
максимально стисло.
Apple Watch Series 8
У вісімок дизайн залишається таким самим що і в 7-го покоління. Додані та вдосконалені такі можливості:
ретроспективний датчик овуляції. Вказує не поточну температуру, а її відхилення від норми. Вузькоспеціалізована опція для жінок;
датчик аварій. Спеціальний сенсор та програмне забезпечення, що можуть фіксувати попадання у ДТП або падіння власника смартфона з висоти. У цьому випадку пристрій надішле сигнал лиха до служби порятунку. Завдяки пристрою рятувальники будуть отримувати в режимі реального часу дані про ваші координати, тиск та пульс. Софт, що підтримує цю функцію платний, але купуючи годинник ви отримаєте передплату на 2 роки в подарунок;
підтримка міжнародного роумінгу через eSim
Новинка вийде у чотирьох кольорах. Корпус виконаний із алюмінію. Оголошена ціна 399$ за GPS версію та 499$ за модель з підтримкою LTE.
У доступнішій версії Apple Watch Series 8 SE перероблена задня кришка, додані ті самі датчики що і в уSeries 8. Оновлено процесор для підвищення енергоефективності.
Ціни стартують від 249$ за GPS і 299$ за GPS + LTE.
Флагманський годинник Apple Watch Ultra – наднадійність
Презентували також преміальну версію Apple Watch Ultra, яка розроблялася кілька років у співпраці зі спортсменами-екстремалами. У преміум-годинника корпус із титану, додаткова помаранчева програмована кнопка на боковині та збільшена цифрова коронка. Годинник обладнаний двома гучними динаміками та трьома спрямованими мікрофонами з високою чутливістю. Найяскравіший (за твердженням представника Apple) екран, що коли-небудь встановлювався на смарт-годинниках. Додано підтримку інфрачервоного нічного режиму та безліч віртуальних циферблатів.
У гаджета екстремально високий час автономної роботи – 36 годин (проти 18 у Series 8). Додано 3 спеціалізовані ремінці: на надміцній липучці, з фіксуючим карабіном і спеціальний силіконовий, здатний розтягуватися (для дайвінгу). Покращена версія GPS (раніше була L1 - зараз L1 + L5, вона визначає координати з набагато меншим допуском), виробник заявляє, що це найточніший годинник на ринку.
Рекомендована ціна - 799$. Всі годинники з'являться у продажу з 16 вересня.
Airpods Pro 2 Generation
Дизайн навушників залишився без змін, однак у них додали новий процесор H2. Покращено якість звуку та розширено діапазон частот. За заявою розробників користувач почує більше деталей та нюансів ніж з попереднім поколінням навушників. Додали утиліту, що фотографує вушну мушлю і на підставі цих даних створює персоналізований профіль просторового аудіо. Вдвічі покращено якість шумопригнічення. Автономність зросла до 6 годин (на 36% вище, ніж у минулого покоління). Додали XS вкладиші для маленьких вух.
Ціна - 249$. У продажу із 23 вересня.
iPhone 14 залишився без міні-версії
Представили лише два варіанти виконання 6,1” а також 6,7”. Чи буде менша версія невідомо. Дизайн корпусу залишився тим самим, трохи змінили тільки внутрішню рамку з боку екрану, для кращого відведення тепла.
Дисплей OLED на 1200 ніт пікової яскравості. Процесор залишився тим самим – A15, але тепер до нього додано графічний чіп на 5 ядер, зросла загальна енергоефективність. У версії Plus заявлено найкращий автономний час роботи в історії iPhone.
Камери. Оновлено основний модуль. Тепер він на 12 Мп, з апертурою f/1.5. Модуль захоплює на 49% більше світла за умови недостатнього освітлення (порівняно з минулим поколінням). На фронтальній камері вперше додано автофокус, збільшено чутливість сенсора, додано новий спеціальний алгоритм обробки за слабкого освітлення. Поліпшено якість зйомки відео в екстремальних умовах.
Американські версії iPhone виготовлятимуть лише з eSim, без зовнішньої теки для сім-карток. На решту ринків світу поки що вироблятимуть рішення з текою для стандартної сім-карти.
Як і в Apple Watch додано датчик виявлення падіння та аварій. Також додано екстрений модуль виклику допомоги через супутник, функція платна. Але ви отримаєте пакет сервісу на 2 роки у подарунок при покупці телефону (поки що лише для США та Канади).
Ціни стартують з: iPhone 14 – 799$ та iPhone 14 Plus – 899$. Базова модель у продажу з 16 вересня, версія Plus з 7 жовтня.
iPhone 14 Pro
Представлено 4 кольори, змінено дизайн "чубчика". Замість нього зараз віртуальний отвір що має назву "динамічний острівець", в ньому тепер з'являються повідомлення. Під новий дизайн цього отвору переробили анімацію спливаючих повідомлень. Розмірна лінійка та сама, що і в базовій серії – 6,1” та 6,7”.
Екран OLED, видає 1600 ніт при HDR і 2000 ніт під яскравим сонцем – один із найвищих показників на ринку. Додано функцію Always on display. Оновлено процесор, тепер це A16 на техпроцесі 4 нм, він швидший та енергоефективніший за попередника.
Камери. Основний модуль 48 Мп, фокусна відстань 24 мм, 7-компонентна основна лінза. Можна використовувати дворазове збільшення, при якому 4 пікселі об'єднуються в один – підвищуючи якість знімка. Збільшено світлочутливість всіх сенсорів, покращено режим макрозйомки та рівномірність спалаху (виробник стверджує, що тепер він працює втроє рівномірніше). Завдяки оновленому процесору автономність зросла до 24 годин.
Цінник: iPhone 14 Pro – 999$ та iPhone 14 Pro Max – 1099$. В продажу з 16 вересня.
У підсумку презентовано дуже багато нового. Усі лінійки отримали апгрейд, але любителям міні-моделей iPhone доведеться купувати 13-е покоління. Очевидний курс на інтеграцію програмного забезпечення з нейромережами та хмарними сервісами компанії.